DYSTOPICKÝ ROMÁN NA POMEZÍ MYSTERY A SCIENCE FICTION

SYMBOLION

A MĚSTO BEZ HVĚZD

PŘÍBĚH-SYNOPSE

Jak se žije v době, kdy lidstvu dochází čas? V době, kdy zbytek civilizace žije pod ochrannou bariérou v posledním Městě na zemi, ohrožovaném elektromagnetickými výboji z vesmíru, které vás mohou kdykoli „vymazat“? Pro novináře Bretta a jeho přítelkyni Kalu je to realita všedního dne. Vše se rázem změní, když Brett dostane hrací kartu do zakázané virtuální hry Symbolion. Kdo mu ji ale poslal a proč? Ten, kdo se do hry odváží vstoupit, tam může najít neomezený přístup ke zdroji energie, ale i smrt. S tajnou policií v patách hledají červené dveře, kterými mohou vstoupit do neznámých paralelních světů a odhalit tajemství ukrytá v podobenstvích. Hra je však úplně jiná, než předpokládali, a to, co si z ní odnesou, může všechno změnit…

       

V Symbolionu se ocitáme v neznámém světě, který je nám ale něčím povědomý. Je snad odrazem života, který jsme již jednou prožili nebo ho snad prožíváme v jiných realitách? Nadhled a smysl pro humor hlavních postav románu prosvětlují svět, který by byl jinak temný. Na dobrodružné cestě plné objevů se vyskytují prvky fantasy, které baví, udržují čtenářovu zvědavost a mnohdy jsou v kontrastu s tísnivou náladou ve Městě – jako je tajemný Sjednotitel – muž bez minulosti, který ovládá Město, hodiny minulosti a budoucnosti, strážci času, trpaslík v knihovně vědění nebo červené dveře, kterými můžete procházet do jiných neznámých dimenzí.

Navzdory bezvýchodné situaci a represivnímu aparátu, který se snaží karty vypátrat a hru zastavit, lidem zůstává svoboda a nejsou zotročeni jako například v Orwellově románu „1984“. Jak s touto svobodou naloží? I přes vzájemné soupeření o nedostatkovou osobní energii v nich stále ještě přetrvává víra v přátelství, chtějí normálně žít, bavit se a milovat. I v té největší beznaději se skrývá naděje a síla prát se s osudem přes mizivou šanci na úspěch.